
Azért „szeretem” a Wowhead szerzőit, mert a legapróbb hírmorzsából is képesek kisregényt költeni, most azonban az eddigi legzseniálisabb húzásukkal, a nagy büdös semmibe kapaszkodva ugrottak is cirka 10 évet az időben, megálmodva a Diablo IV főellenségeit és felvezetve a Diablo V-öt.
Nem fogom szó szerint lefordítani a cikküket, mert nettó faszságnak tartom, hogy mindenfajta háttér nélkül kitaláljuk a játék történetét, de azért a lényeg át fog jönni.
A nemrég, az Inventoryn feldogozott Roadmap elemzésnek volt némi támasza a találgatások során, mert az Icy-Veins szerzői legalább a Rhykker-Gibson interjú egy-egy félmondatára tudtak hivatkozni. A most következő Wowhead-agymenésnek viszont annyi köze van a valósághoz, hogy akár én is kitalálhattam volna.
Elrettentő példának szánom tehát ezt az írást, no és persze tökéletes lesz az Inventory archívumába, mint a Diablo V első megemlítése.
Kapaszkodjunk először abba, ami biztos és ezzel végezzük is ki gyorsan az egyetlen épkézláb kapaszkodási pontot! Nemsokkal a Diablo IV 2025-ös ütemtervének megjelenése után Rod Fergusson megerősítette a Diablo 10 éves tervét, ígérve, hogy a Blizzard még sokáig építeni fogja a franchise-t.
Age of Hatred – Mephisto és A gyűlölet kora
A Diablo IV ütemtervéből kiderült, hogy a Gyűlölet kora folytatódik, legalábbis a következő, 2026-os bővítésig. Mivel folytatódik a harcunk a Gyűlölet Ura ellen, logikus, hogy a Gyűlölet kora azzal ér véget, hogy Mephistot legyőzzük. Ez akár már 2026-ban, a játék következő kiegészítőjének megjelenésével megtörténhet.
Akarat áldozathozatala után a Vessel of Hatred végén, majd Mephisto végső vereségével, vajon hogyan folytatódik a történet?
Ezen a ponton a logikának még a nyoma is eltűnik és olyan kanyart veszünk, amelyhez foghatót legutóbb a Trónok harca utolsó évadában láthattál. Javaslom, hogy ne olvass tovább!
Age of Terror – Diablo és A terror kora
Egy Diablo játékban szinte biztos, hogy találkozunk a főgonosszal, magával Diablóval. A Diablo III: Reaper of Souls végén, a fekete lélekkő elpusztítása után Diablo ismét szabad lesz és a Menedékföld feletti uralmat tervezi. A megmaradt főgonoszok, Diablo és Baal közül előbbi hosszabb ideje szabad, ami arra utalhat, hogy az ő cselszövései hamarabb érnek Sanctuaryba, mint Baalé.
A Diablo IV nagy része összességében meglehetősen földhözragadt. Ha nem számoljuk az alapjáték kampányának pokolbéli jeleneteit, az egyetlen túlvilági kaland a Vessel of Hatred kampánya során történik, amikor belépünk a Szellemvilágba. Ha a következő bővítményt a Mennyekbe tennék, vagy akár visszavinnék a Pokolba, hogy Diablo ellen harcoljunk, az látványosságot és változatosságot adna az emberek komor és elszegényedett földjéhez képest.
Age of Destruction – Baal és A pusztítás kora?
A Pokol harmadik főgonosza, Baal neve már jól ismert a rajongók előtt, de a Pusztítás Ura a Diablo II ötödik fejezete óta, közel huszonöt éve nem szerepelt fővonalbeli Diablo-játékban (a Diablo Immortalban szerepelt, de úgy tűnik, hogy a Wowheadnél ez nem fővonalbeli). A főgonosz karaktere azonban folyamatosan „kísért” a Diablo IV-ben is, mert előkerül különböző említéseken keresztül.
A Diablo III-ban csapdába esett a fekete lélekkőbe, és végül egyesült Diablóval, hogy egyetlen Prime Evil főgonoszt alkossanak, bár ez végül rövid életű volt, mivel a kő megsemmisült. Diablo ebben a folyamatban kiszabadult, de a többi szellemnek több időre volt szüksége ahhoz, hogy kiszabadítsa magát széttört börtönéből.
Nem tudjuk, hogy mit hozna egy Age of Destruction, mivel Baal eddig nagyon kevés időt kapott. Mégis, egy olyan hírnévvel, mint az övé, a visszatérése szinte biztos, hogy a példátlan zűrzavart, de akár a világ teljes újjászületésének korszakát is jelenthetné.
Ez önmagában is tökéletes előkészítése lehet egy jövőbeli Diablo résznek, például a Diablo V-nek. Visszatérés egy feldúlt, elpusztított és felismerhetetlen Menedékbe sok évvel később.
Világvége
Ha mégis elolvastad a cikket idáig, akkor most már ne hagyd abba, a legjobb rész következik! A Wowhead szerzője ugyanis a Diablo univerzum teremtésmítoszának teljes újragondolását, a sorozat újraindítását vízionálja. Nézzük, hogyan!
A Gonoszok története a Teremtéssel és az Anu és Tathamet közötti csatával kezdődik. A Diablo univerzumban Anu a végső teremtő, a jó és a rossz, a fény és a sötétség istensége. Anu el akarta távolítani magától a negativitást, és így született meg Tathamet, a Végső Gonosz.
Miután egy végső csapásban Anu és Tathamet is elpusztul, megszületik a Mennyország és a Pokol, a két birodalom pedig angyalokat és démonokat szül.
Tekintettel a Démonok hihetetlenül rugalmas feltámadási és átalakulási folyamatára a Diablo történetében, mi van, ha a Diablo IV utáni utazásunk egyenesen Tathamet feltámadásához vezet? Ez biztosan felforgatná az egész franchise-t, új Gonoszokat hozna létre, új, számunkra felfoghatatlan birodalmakba utaznánk, és a jó és a gonosz legvadabb kozmikus erői között harcolnánk.